oktober 23, 2019

Koliščarski tabor 2019

Tudi letos smo povabili otroke, stare od 8 do 13 let, da skupaj z nami spoznajo nekdanje prebivalce Ljubljanskega barja, koliščarje.
oktober 23, 2019

Uspešno izveden 10. Koliščarski dan

Prvi julijski vikend je Društvo Fran Govekar Ig organiziralo dvodnevno strokovno ekskurzijo – tokrat smo se podali do prazgodovinskih kolišč v bližini Gardskega jezera in se mdr. udeležili odprtja prenovljene koliščarske razstave ob Ledrskem jezeru ter se udeležili mednarodne regate deblakov.
oktober 7, 2019

Večer, posvečen Francu Kramarju

Člani Društva Fran Govekar Ig so v petek, 27. septembra – na 129. obletnico rojstva Franca Kramarja – v Strahomerju pripravili večer posvečen temu ižanskemu rojaku.

Predavanja Barje, ali te poznam

Vsako leto pripravimo štiri strokovna predavanja pod nazivom Barje, ali te poznam. Posvečena so arheološkim, zgodovinskim, naravoslovnim in drugim temam.

Vodenja

Ponujamo vodene oglede stalne razstave Koliščarji z Velikega jezera, središča Iga in Ljubljanskega barja.

Delavnice

Za vas pripravimo različne delavnice, na katerih lahko aktivno spoznate veščine koliščarjev in delo arheologov. Trenutno ponujamo: arheološko delavnico in delavnico sestavljanja koliščarskega voza.

Smeh je pol zdravja

Članice in člani Odrasle gledališke skupine Pod odrom popestrijo razne dogodke s priložnostnimi skeči.
julij 19, 2019

Strokovna ekskurzija po italijanskih koliščih

julij 15, 2019

Mamica se nikoli ne pokvari

V Mladinski gledališki skupini so ob materinskem dnevu pripravili igrico mamica se nikoli ne pokvari. Besedilo je napisala Roža Gantar, sestra naše častne občanke Mire Gantar.