Predavanja Barje, ali te poznam

Vsako leto pripravimo štiri strokovna predavanja pod nazivom Barje, ali te poznam. Posvečena so arheološkim, zgodovinskim, naravoslovnim in drugim temam.

Vodenja

Ponujamo vodene oglede stalne razstave Koliščarji z Velikega jezera, središča Iga in Ljubljanskega barja.

Delavnice

Za vas pripravimo različne delavnice, na katerih lahko aktivno spoznate veščine koliščarjev in delo arheologov. Trenutno ponujamo: arheološko delavnico in delavnico sestavljanja koliščarskega voza.

Smeh je pol zdravja

Članice in člani Odrasle gledališke skupine Pod odrom popestrijo razne dogodke s priložnostnimi skeči.
julij 19, 2019

Strokovna ekskurzija po italijanskih koliščih

Prvi julijski vikend je Društvo Fran Govekar Ig organiziralo dvodnevno strokovno ekskurzijo – tokrat smo se podali do prazgodovinskih kolišč v bližini Gardskega jezera in se mdr. udeležili odprtja prenovljene koliščarske razstave ob Ledrskem jezeru ter se udeležili mednarodne regate deblakov.
julij 15, 2019

Mamica se nikoli ne pokvari

V Mladinski gledališki skupini so ob materinskem dnevu pripravili igrico mamica se nikoli ne pokvari. Besedilo je napisala Roža Gantar, sestra naše častne občanke Mire Gantar.
julij 15, 2019

Predstava Detektiv Zdravc

Režiserka igre o detektivu Zdravcu , ki razreši dva primera, primer tipkovnica in primer radirka, je Alenka Jeraj. Zdravc je šolar, ki ima pravi detektivski nos.
julij 12, 2019

Slikarka Zdenka Vinšek

Na letošnji likovni razpis JSKD IO Ljubljana in okolica se je odzvalo 24 slikark in slikarjev , članov likovnih in kulturnih društev iz občin Ljubljana- okolica.
julij 12, 2019

Vasovanje MPZ Ig

Pevci Moškega pevskega zbora Ig smo se odločili, da tudi letos sodelujemo v prireditvah v tednu ljubiteljske kulture. Kontaktirali smo predstavnike vaških svetov in skupaj organizirali druženje s petjem na vasi, ki smo ga poimenovali VASOVANJE