Literarno glasbena skupina

V Literarno glasbeno skupino so vključeni pesniki in glasbeniki. Skupino vodi Alenka Jeraj.

Skupina prireja literarne večer in večer poezije, izdali pa so tudi tri pesniške zbirke Na krilih, Ujet med te kristale in Lovim utrinke svetlobe. Konec leta 2008 je izšla pesniška zbirka Na poti do sebe avtorice Alenke Jeraj. V prihodnje pa bodo izšle v okviru društva tudi avtorske zbirke drugih pesnikov. Redno se udeležujejo srečanj pesnikov v in izven občine Ig.

Pripravljajo program za redne mesečne Govekarjeve večere, ki potekajo od leta 2009. Na večerih občasno predstavijo svojo poezijo ali pa v svojo sredo povabijo različne goste. Glasbeniki z igranjem kitare, harmonike, violine in klavirja popestrijo literarne večere in ostale prireditve, ki jih društvo organizira.

Skupina izvaja tudi projekt Pomembni Ižanci, v sklopu katerega sta bili pripravljeni razstavi in izvedeni prireditvi o življenju in delu pisatelja, dramatika in kulturnega delavca Frana Govekarja ter zbiratelja slovenskih narodnih pesmi Franca Kramarja.

Božični koncert

Koncert Adija Smolarja

koncert

Odprtje Govekarjeve spominske sobe