Borut Korun živi v Velenju, je upokojeni zobozdravnik. Svoj prosti čas namenja že od mladosti popotništvu, študiju kulturno zgodovinskih, filozofskih ter znanstvenih dognanj ter pisanju leposlovnih potopisov na podlagi svojih spoznanj ob raziskovanju kulture in zgodovine Daljnega vzhoda, zlasti južne in osrednje Amerike.
Njegovi dosedanji esejistični potopisi so v knjigah: Na začetku je bila Troja, V porečju Orinoka, Kača in jaguar, Stopinje boga Atona, Reke, soteske, brzice ( njegovo prvo delo 1987), Kondorjev klic, Die Soča, Slowenien smaragd ( v nemškem jeziku) ter Izbrani potopisi, ki so še v tisku.
Poslušalce je avtor nove knjige Utopija in resničnost navdušil z izjemno bogato in strnjeno interpretacijo zgodovinskega razvoja civilizacij, vzrokov in posledic medkulturnih in verskih svetovnih vplivov s pridihom polemičnosti družbenih dogajanj, pomembnih za obstoj človeštva in identitete posameznih kultur, kot je evropska civilizacija.
V drugem delu večera se je v pogovoru z moderatorko predstavila slikarka Ivanka Demšar. Živi v Mateni, je petnajst let članica Likovne skupine Fran Govekar, svoj likovni talent je razvijala na ljubiteljski ravni od otroštva. Po upokojitvi slikarstvu posveča več časa. Najljubša tehnika je slikanje z akrilom, pretežno se poslužuje čopiča, občasno lopatice. Rada raziskuje tudi druge medije in uživa v ustvarjanju kolažev ter mešanih tehnikah z vnosi drugih materialov.
Slikarkino razstavo je predstavila Zdenka Vinšek.
V knjižnici je 12 likovnih del v akrilni tehniki. Avtorica slika pretežno realistično, zanimajo jo vsi žanri in motivi, v svojem ateljeju ima bogat nabor likovnih del, mnoga krasijo prostore sorodnikov, prijateljev in znancev.
Na razstavi zasledimo s tri sklope: figuraliko, arhitekturo ter krajino. Poteze čopiča z različno gostoto nanosov in pestro barvno paleto spretno poudarijo sporočilo. Na sliki Pogled zre oko, ki daje vtis, da želi spregovoriti kot »tretje-notranje« oko.
V prvem sklopu sta dve študiji elementov s slik Ivane Kobilca. Demšarjeva ohranja pozicijo figur in barvno vzdušje po svetovno znani slovenski slikarki, s svojo risano potezo in nanosi barv pa vnaša svoj stil. V akrilu na karton je naslikala svoje doživetje uličnega vrveža Pariza, kjer je njena vzornica Ivana Kobilca dolga leta ustvarjala.
V drugem sklopu se predstavi z Ižanskimi arhitekturnimi motivi: nekdanjo kapelico, mostom. Abstrahiran detajl kamnitega zidu na tretji sliki prepriča, kako hladen in trden a topel ter varen je ta gradbeni material.
V tretjem sklopu nas slikarka navduši s krajinskimi pogledi v Alpski svet, Barjansko območje, vodotoke, morje. Z barvami uspešno gradi perspektivo. S temi deli nam slikarka razkriva ljubezen do naravne kulturne dediščine in jadranja.